martes, 12 de julio de 2016

Super prezenty dla dwulatków

(Tienes una entrada similar en español aquí).

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że dla mnie najlepszym prezentem jest nasza obecność oraz zabawa z dzieckiem... Ale nie mogę uniknąć oglądania zabawek, które uważam, że są super dla małych dzieci. Poniżej znajdziecie listę prezentów, których i tak nie będę kupowała... Ale są takie super!

Umiejętności motoryczne


Szuflada z żetonami: niby nie jest zabawką, lecz pomocą edukacyjną, ale jestem pewna, że z nią i tak się będą fajnie bawić!Zabawki do ćwiczenia rozpracowywania zamków: Antek już próbuje tam gdzie je znajdzie ale na pewno fajnie by było mieć te wszystkie zamki razem w jednej lalce. A w dodatku lalka jest taka śliczna!


Zabawa ze sznurkiem: ta zabawka też jest bardzo ładna, jest dużo innych podobnych z innymi kształtami i choć myślę, że jest jeszcze za wcześniej na sznurek, na pewno mogą się bawić z klockami do póki nie będą potrafić ze sznurkiem (wiem, że na sznurek jeszcze za wcześniej bo Antek już ma podobną zabawkę). Nie ma co się stresować jak jeszcze nie mogą w pełni używać zabawki tak jak należy, ten moment i tak przejdzie. Fajnie będzie, jeżeli w międzyczasie sami wymyślą inny sposób na tą zabawkę.

Do układania 
Klocki ekologiczne z drewna: są gładkie, więc są idealne, jeżeli dziecko jeszcze wsadza ręce do buzi. Poza tym, jest to bardzo fajny rodzaj zabawy i w dodatku z naturalnego materiału. Zero plastyku. Uwielbiam! 
Klocki z kolorowymi okienkami: nietypowe super ładne klocki.
Okrągłe klocki: taka zabawa jest bardzo fajna, bo oprócz możliwości układania klocków na desce, można też klocki układać jeden do drugiego. Ładna i ciekawa zabawa, z którą mogą się nauczyć więcej niż nam się wydaje.

Klocki sensoryczne: te klocki też są śliczne. Jest niesamowite ile wyprodukowano takich ładnych zabawek, szczególnie jeżeli chodzi o zabawek do układania. Te w dodatku mogą być fajne nie tylko do układania, ale i do zabawy na stoliku led, jeżeli mamy szczęście i posiadamy coś podobnego.  
Domek Grimm's: kolejna super zabawa do układania. Aż szkoda pomyśleć, jak często kupujemy inne super tani zabawki (i nawet dość brzydkie) jak jest tyle ślicznych zabawek (nawet ładne wyglądają na półce!) Osobiście wolę kupić jeden z tych, niż 4 lub 8 z tych tańszych! 
Domek Woda Grimm's: kolejne super klocki. 
Ogień Grimm's: nie powiecie, że nie są super te klocki!

Układanka zwierzątka połówki: śliczna układanka ze zwierzętami. 

Nauka i matematyka ;)
Klepsydry piaskowe: myślę, że ten prezent może być bardzo ciekawy i może nawet relaksujący? Patrzyć jak piasek spada powoli. Jeszcze nigdy nie pokazałam Antkowi piaskowej klepsydry, ciekawa jestem czy miałby cierpliwość, żeby oglądać spadający piasek do końca... Mam swoje wątpliwości... :P 


Mozaika: to jest ciekawa zabawka. Na pewno jak będą starsi będą się lepiej nią bawić. Jednakże do tego czasu mogą używać jej na swój sposób do chwili kiedy nie wykorzystają ich pełnego potencjału. 


Kolorowa lupa: żeby mógł spojrzeć na rzeczy nie tylko w sposób na co dzień mu dostępny ;)

A ty? Masz jakąś "ulubioną zabawkę", która chciałabyś kupić swojemu dziecku?

No hay comentarios:

Publicar un comentario

Me he mudado, ahora ya no escribo más en este blog. Tienes todas las entradas de este blog más las nuevas que sigo escribiendo semanalmente en mecachismama.wordpress.com

¡Gracias por visitarme, comentar y/o compartir!